Логотип КАФЕДРА УПРАВЛІННЯ ІННОВАЦІЙНОЮ ДІЯЛЬНІСТЮ ТА СФЕРОЮ ПОСЛУГ
В наукових пошуках живемо, в наукових пошуках розвиваємось…

Коротка історія трансформаційних процесів кафедри:
«Управління інноваційною діяльністю та сферою послуг»

30 серпня 2002 року згідно наказу № 313-03 Тернопільського державного технічного університету імені Івана Пулюя, на основі наказу Міністерства освіти і науки України було створено кафедру менеджменту підприємницької діяльності, яка в еволюції свого розвитку перенесла декілька трансформацій.

Першим завідувачем, засновником кафедри був заслужений раціоналізатор України, заслужений винахідник України, доктор технічних наук, професор Володимир Якимович Мартиненко.

У 2007 році кафедру очолив доктор економічних наук, професор, заслужений діяч науки і техніки України Богдан Миколайович Андрушків.

Завдання кафедри формувалися відповідно до вимог часу. Серед них найважливішими були – підготовка фахівців з менеджменту для управління підприємствами й організаціями різних форм власності в ринковій економіці в період реструктуризації, впровадження ринкових відносин, надання допомоги в організації підприємницької діяльності. Головний науковий напрямок кафедри менеджменту підприємницької діяльності полягав у формуванні концептуальних засад створення підприємницького середовища та його інфраструктури для забезпечення достатку, безпеки та благополуччя підприємців фізичних та юридичних осіб, та бізнесу в цілому, впровадження інноваційних проектів.

Тогочасне покликання кафедри з ємкою назвою менеджменту інноваційної діяльності та підприємництва активно сприяє не лише підготовці високоякісних кадрів, а й удосконаленню господарських механізмів, розробленню пропозицій з вдосконалення законодавчої та нормативної баз підприємницької діяльності з тим, щоб у повоєнний період стабілізувати та довести Україну до рівня цивілізованих Європейських держав.

Власне з цих міркувань в 2014 році кафедра була трансформована в кафедру менеджменту інноваційної діяльності та підприємництва, а з 2019 року вже функціонує під назвою : «Управління інноваційною діяльністю та сферою послуг».

Про необхідність створення такої кафедри свідчать не лише швидкі темпи розвитку підприємництва і нестача спеціалістів, які б могли якісно і ефективно організовувати, до речі, не лише розвиток виробництва в ринкових умовах, а і обґрунтовано розвивати сервісний бізнес, сферу послуг та ринкову інфраструктуру відповідно до Європейських вимог.

З 2020 року кафедру Управління інноваційною діяльністю та сферою послуг очолив доктор економічних наук, доцент Роман Петрович Шерстюк.

З його ініціативи на даний час визначено стабільно-авангардний статус кафедри. Кафедра іде у форватері й не хоче поступатся комусь цією позицією. У цьому процесі проглядається роль кожного члена кафедри. При тому, кожен добре знає свої функції та доробки, доробки своїх партнерів, знає їм ціну, тому ієрархічність у відносинах має місце тільки за конкретним вкладом у наукові та освітні досягнення.

По при воєнні обставини відновлено роботу спеціалізованої ради, успішно функціонує фахове видання категорії Б: «Соціально-економічні проблем і держава» та лабораторії.

Кафедра продуктивно співпрацює з громадським об’єднанням, Академією соціального управління, метою функціонування якої є сприяння науковим дослідженням в соціальній сфері та видавництво наукової літератури та Фондом реєстрації неординарних ідей і проектів.

З часу заснування кафедри швидко промайнуло більше двадцяти років. На даний час, як відомо, кафедрою започатковано багато творчих ініціатив, про яких зроблено коментарі у ЗМІ. На часі створення консультаційного центру з підготовки до вступу України до ЄС та вирішення проблем попередження конфліктних ситуацій як між підприємцями, так і між підприємцями та замовниками послуг, які часто виникають у процесі виробничо-господарської діяльності підприємницьких та сервісних інфраструктурних формувань.