Шановні студенти!

Навіть в умовах воєнного часу нам доводиться виконувати повсякденні справи, продовжувати вчитися, здобувати професійну освіту, вирішувати нові завдання, реагувати на виклики часу, зберігаючи психологічну рівновагу, знаходячи ресурси рухатися далі. Тому інформуємо Вас, шановні студенти, що Ви маєте можливість звернутися за психологічною допомогою та підтримкою до фахівців кафедри психології ТНТУ.

Психологічна служба:
e-mail: ps_tntu@tntu.edu.ua
тел: +380678470531.

Психологічні поради першокурсникам щодо адаптації до навчання у ТНТУ ім. І. Пулюя від кандидата психологічних наук, доцента 

Періг Ірини Мирославівни:

  • Будьте на позитиві. Позитивний погляд на світ допомагає подолати страх і зберегти мотивацію. У перші дні й, навіть, тижні навчання Ви можете відчувати розгубленість, труднощі, пов’язані з новими умовами організації навчання і побуту.
  • Ефективно організовуйте робочий день. Складіть оптимальний розпорядок дня, пам’ятаючи основне правило планування часу: 60:20:20

60% – запланована діяльність;

20% – непередбачена активність;

20% – спонтанна активність.

Отже, на роботу витрачається стільки часу, скільки його є у наявності. Знаходьте час для роботи, це – умова успіху. Знаходьте час для роздумів, це – джерело сили. Знаходьте час для гри, це – секрет молодості. Знаходьте час для читання, це – основа знань. Знаходьте час для дружби, це – умова щастя. Знаходьте час для мрії – це – шлях до зірок.

  • Одразу включайтеся, з головою поринайте у навчальний процес, щоб нічого не пропустити. Слід уже зараз зосередитися на успішному складанні першої сесії. Пам’ятайте, що підготовка до неї починається … з першого заняття! Перед черговою лекцією не лінуйся хоча б пробіжно переглянути конспект попередньої. Не соромтеся звернутись до викладача – краще, якщо ви запитаєте його зараз, ніж він потім – на іспиті. Читати літературу теж треба починати відразу.

На семінарах та практичних заняттях не відсиджуйтеся, а виявляйте свою активність – доповідайте, уточнюйте, запитуйте, вчасно виконуйте отримане завдання.

Система вузівського навчання вимагає від студентів більшої самостійності у плануванні та організації власної діяльності. Вчорашньому школяреві зробити це буває дуже нелегко: якщо у школі щоденний контроль із боку вчителя змушував постійно й систематично готуватися до занять, то у вищому навчальному закладі рівень щоденного контролю зменшується. З’являється певна свобода дій, але цією свободою потрібно вірно скористатися, уміти вирізнити суттєве від другорядного. На жаль, через відсутність навичок самоорганізації, уміння розпоряджатися власним часом над першокурсником висить загроза пропуску занять, неуспішності в навчанні. Тому важливо планувати власну діяльність, намічаючи довгострокові плани на семестр, короткострокові плани на тиждень та найближчі плани на день.

  • Якомога швидше навчися конспектувати лекції. Це нескладно, головне – розробити систему символів і зрозумілих тобі скорочень. Усі символи разом з розшифровкою запиши на зворотному боці обкладинки зошита. Конспектуючи, не економте на папері. Залишайте в зошиті поля для додаткових нотаток. Пам’ятайте, що лекція не диктант, тому не потрібно записувати за лектором слово в слово. Записуйте лекцію у вигляді тез. Не переймайтесь, якщо у вас не відразу буде виходити. Ведення конспекту – особлива наука, що вимагає тренування.

Студентські роки – це унікальна можливість розширити свій кругозір, потурбуватися про власне духовне, культурне зростання. Беріть активну участь у суспільному житті студентської групи, навчального закладу – в такий спосіб Ви матимете можливість долучитися до лав активної молоді закладу. Налагодити ефективну взаємодію, приємне спілкування з одногрупниками та новими друзями вам допоможе доброзичливість, відкритість, прагнення прийти на допомогу, небайдужість до життя оточуючих. Крім спілкування зі «шкільними» друзями намагайтеся знаходити нових друзів за інтересами (спорт, музика, книги, інші захоплення). Для того, щоб подобатися людям, потрібно щиро цікавитися ними.

Водночас уникайте спілкування із «сумнівними» компаніями, які часто характеризуються асоціальними проявами (вживанням алкоголю, наркотиків, хуліганством тощо). Перебування у такому «товаристві» не допоможе вам реалізувати високі життєві цілі, досягнути успіху, стати професіоналом.

Особливим процес адаптації до навчання у вищому навчальному закладі є для першокурсників, які приїхали на навчання з інших міст, районів: змінюється темпоритм, умови проживання, коло друзів, знайомих тощо. Важливо пам’ятати, що новий етап життя приносить та розкриває нові можливості для професійного, особистісного зростання, відкриває нові горизонти взаємодії та спілкування з новими друзями.

Все-таки, переміни в житті потрібні і важливі для нашого здоров’я та благополуччя. І це варто цінувати! Пам’ятайте про те, що ви не самотні і в будь-який момент можете звернутися за мудрою порадою до адміністрації навчального закладу, куратора, викладачів, психолога. Вони обов’язково допоможуть у вирішенні того чи іншого запитання.

  • Радійте! Студентське життя буває один раз в житті, і воно неповторне!

Студентські роки минають швидко, потурбуйтесь про те, щоб Вам було що згадати.

І головне – при труднощах не впадайте у відчай. Не нарікайте, а подумайте, що Ви можете зробити, щоб достойно вийти зі скрутної ситуації і не допустити її повторення. Студентські роки – це ще й життєве загартування, неповторний особистий досвід. Успіхів Вам у всьому.

Психологічна допомога і підтримка

Кафедра психології надає безкоштовну допомогу студентам та працівникам Тернопільського національного технічного університету імені Івана Пулюя.

В умовах динамічних змін, невизначеності, підвищеної загрози безпеці людини постає необхідність у психологічному супроводі, тобто сприянні, психологічній допомозі та підтримці.

Психологи університету працюють за запитом студентів, старост навчальних груп, кураторів, деканів та інших працівників ЗВО.

Спектр запитів здобувачів вищої освіти до психологів досить великий – це бажання у самовизначенні, кращому розумінні себе, потреба розібратися у своїх психологічних проблемах, вирішення проблеми невпевненості та ни-зької самооцінки, зняття психоемоційної напруги та тривожності; аналіз кон-фліктних ситуацій, труднощі у навчанні і комунікації, такі як адаптація до нових форм і методів у новому освітньому середовищі та новому колективі тощо.

Фахівці з психологічної допомоги активно задіяні у проведенні заходів для оптимізації роботи кураторів університету, старост першого курсу та різноманітної діяльності, пов’язаної з адаптацією першокурсників.

Основні форми психологічного забезпечення:

  • Індивідуальні психологічні консультації;
  • Пізнавальні зустрічі на психологічну тематику;
  • Майстер-класи;
  • Арт майстерня;
  • Соціально-психологічні тренінги;
  • Тестування особистісних якостей;
  • Співпраця з порадниками академічних груп;
  • Проведення актуальних психологічних досліджень;
  • Навчально-просвітницька робота із студентами-майбутніми психологами.

Наші фахівці

Періг Ірина Мирославівна

кандидат психологічних наук, доцент кафедри психології, здійснює психологічне забезпечення здобувачів вищої освіти та працівників Факультету економіки та менеджменту (ФЕМ)

Чорна Ірина Михайлівна

кандидат психологічних наук, доцент кафедри психології, здійснює психологічне забезпечення здобувачів вищої освіти та працівників Факультету комп’ютерно-інформаційних систем і програмної інженерії (ФІС)

Ятищук Анастасія Анатоліївна

кандидат психологічних наук, старший викладач, здійснює психологічне забезпечення студентів та працівників Факультету прикладних інформаційних технологій та електроінженерії (ФПТ)

Козак Оксана Вікторівна

асистент кафедри психології, здійснює психологічне забезпечення здобувачів вищої освіти та працівників Факультету інженерії машин, споруд та технологій (ФМТ)

Наші контакти:

 

 м. Тернопіль, вул. Микулинецька 46, корпус № 7, к. 208

 

Електронна адреса кафедри: kaf_ps@tntu.edu.ua

Ми в соціальнихі мережах:

 

 Instagram: kafedra.psychology.tntu