Андрушків Богдан Миколайович професор кафедри (до липня 2020 – завідувач кафедри), доктор економічних наук, професор, заслужений діяч науки і техніки України.

Народився у 1947 році, закінчив Тернопільський фінансово-економічний інститут, член колегії економічних наук, професор, член Президії Академії економічних наук України, президент Академії соціального управління, заслужений діяч науки і техніки України.

Працював заступником голови Збаразького райвиконкому Тернопільської області, заступником голови Тернопільської обласної планової комісії, заступником начальника, головою ПЕУ Тернопільського облвиконкому, першим заступником голови Тернопільської обласної державної адміністрації, головою Тернопільської обласної ради профспілок. З 2007 року – професор, завідувач кафедри «Менеджменту підприємницької діяльності» Тернопільського державного технічного університету імені Івана Пулюя.

Андрушків Б.М. відомий на Тернопіллі й в Україні вчений і громадський діяч. Свій життєвий шлях він пройшов від механізатора до першого керівника області, зберігши високі моральні та ділові якості. За свою як сорокап’ятирічну трудову та наукову діяльність здобув найвищі наукові ступені й звання, в тому числі доктора економічних наук, професора, академіка. Практичним здобутком його наукової кар’єри є понад 370 науково-публіцистичних праць, раціоналізаторські пропозиції, неординарні ідеї.

Його підручник «Основи менеджменту» представлявся до Державної премії, а посібник «Основи теорії і практика управління» отримав відзнаку акціонерного банку «Інко» як кращий посібник серед видань на подібну тематику.

Андрушків Б. М. захоплюється літературною діяльністю. Він видав 33 художніх і науково-публіцистичних книг.

З ініціативи Андрушківа Б. М. засновано ряд іменних премій відомих в Україні та світі людей, у тому числі І. Пулюя, С. Подолинського, В. Вихруща, впроваджено нагороди – Золота медаль імені Туган-Барановського, яку вручає Академія економічних наук за значні заслуги в галузі наук, орден українського козацтва імені Байди Вишневецького.

Богдан Миколайович – Заслужений діяч науки і техніки України. За результатами творчої діяльності НАН України включила його прізвище до «Сучасної енциклопедії України». За ініціативи Б.М. Андрушківа створено україно-польський вищий навчальний заклад – Тернопільський інститут соціальних та інформаційних технологій (ТІСІТ).

Андрушків О.М. користується авторитетом і пошаною серед керівників і населення області, його багаторазово обирали депутатом обласної та районних рад. Державними органами влади, громадськістю його здобутки на виробництві, в галузях науки, техніки, літератури достойно відзначено наступними відзнаками:

  • медаль «Ветеран праці» (1987);
  • почесне звання «Заслужений діяч науки і техніки України» (1992);
  • лауреат Всеукраїнської премії ім. Братів Лепких (1996);
  • золота медаль ім. Туган-Барановського АЕНУ за визначні заслуги в економічній науці (1998);
  • орден Дмитра (Байди) Вишневецького Українського козацтва (1999);
  • міжнародний орден Миколи Чудотворця (2002);
  • міжнародна відзнака «За віру і труд» (2004);
  • орден «За заслуги » (2007);
  • грамоти міністерств і відомств.

Викладає дисципліни: «Стратегічне управління інноваційним розвитком підприємств», «Проблеми теорії і практики менеджменту», «Антикризове управління в малому бізнесі».

Профіль Google Scholar